اتصالات کوپلی یا پرسی

اتصالات کوپلی یا پرسی

اتصالات کوپلی یا پرسی

بازرگانی کشیشی پیشرو در تهیه بهترین و باکیفیت ترین اجناس در رأس تاسیسات ایران

اتصالات لوله موجب میشوند تا لوله ها در قسمت های مختلف به یکدیگر متصل شوند. در مسیر لوله کشی ممکن است لوله نیاز به برش داشته باشد و نیاز باشد تا مسیر آنها با زانو تغییر کند. در این صورت باید از اتصالات برای پیوند دو سر لوله ها به یکدیگر بهره برد. حال باید انتخاب کرد که چه اتصالی برای لوله کشی مناسب است؟ اتصالات کوپلی یا پرسی؟ در ادامه با کلیپ موجود از بازرگانی کشیشی همراه باشید تا شما را در انتخاب بهترین کمک نماید.

اتصالات کوپلی یا پرسی

اتصالات کوپلی از اجزای تشکیل میشود. این اجزا عبارتند از: مهره ماسوره، بدنه اتصالات، حلقه . این اجزا در کنار یکدیگر برای آب بندی استفاده میشوند. برای بست دادن این اتصالات به یکدیگر از ابزار معمولی که در بازار وجود دارند، همچون، آچار استفاده میشود و به همین جهت در صورت تعویض و خرابی خود افراد نیز می توانند اقدام به تعویض و یا اصلاح کنند و نیاز نیست حتما متخصصین وارد عمل شوند. البته اگر مشکل سطحی باشد و افراد از تخصص اندک برای وصل اتصالات برخوردار باشند.

اتصالات پرسی از سه قسمت تشکیل میشوند که عبارتند از: بدنه، اورینگ و حلقه استیل. اتصالات پرسی برای آب بندی پرس میشوند و باید پرس با دستگاه مخصوص پرس لوله انجام شود و از همین جهت لوله کشی با این روش باید زیر نظر متخصص انجام شود و رفع مشکلات بعدی نیز نیازمند به این است که مجدد توسط دستگاه پرس اتصالات به لوله ها و یا به اتصالات دیگر وصل شوند.

در اتصالات پرسی در صورت نصب نادرست اتصال و یا مشکلات دیگر که موجب غیرقابل بودن اتصال هستند، باید لوله از همان قسمت اتصالات برش بخورد و اتصالات استفاده شده دیگر قابل جداسازی و استفاده مجدد نیستند و نیاز است اتصالات جدید نصب شود.

و این نکته در اتصالات کوپلی کاملا برعکس است و در صورت بروز خطا، میتوان به راحتی اتصال را باز کرده و در جای دیگر از آن بهره برد. اما هر کدام از اتصالات کوپلی یا پرسی مزایای منحصر به خود را دارند و باید بررسی کرد که کدام یک بهتر هستند و نمیتوان قاطعانه نظری مبنی بر برتری یکی بر دیگری داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات