چرا عایق الاستومری را انتخاب نماییم؟

عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری

بازرگانی کشیشی پیشرو در تهیه بهترین و باکیفیت ترین اجناس در رأس تاسیسات ایران

اینبار در بازرگانی کشیشی به سراغ عایق الاستومری رفته و می خواهیم ببینیم چگونه عایقی است و در چه مواردی کاربرد دارد. پس اگر مایل هستید دراینباره بیشتر بدانید این مقاله را ازدست ندهید.

عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری یک نوع از عایق های حرارتی می باشد که امروزه در بسیاری از سازه ها قابل استفاده می باشد. این نوع از عایق‌ها در بین مهندسین و مدیران پروژه‌ها بسیار مورد اعتماد بوده و همچنین توانسته تا جایگاه بسیار مستحکمی در صنعت تأسیسات را برای خود دریافت نماید. البته امروزه هم به عنوان یکی از بهترین عایق های حرارتی موجود در این صنعت می باشد.

استفاده از عایق های حرارتی امروزه به دلیل: بالا رفتن میزان مصرف انرژی، گرم شدن کره زمین، کاهش روزافزون انرژی های تجدید ناپذیر و همچنین افزایش گازهای گلخانه‌ای بسیار ضروری شناخته می شود.

علت آن هم این است که بهترین روش برای کنترل نمودن عوامل نام برده شده در بالا بوده و به کاهش مصرف انرژی کمک بسزایی نیز می نماید.

در ابتدا انواع مختلفی از عایق‌های سنتی تولید شده و استفاده می گردید. این عایق ها از مواد طبیعی تهیه و تولید می شد و هیچ گونه پروسه ساخت پیچیده ای نداشت. اما خوب گاهی نواقص بسیاری را از خود نمایان می ساخت.

همین موضوع باعث شد تا پیشرفت تکامل عایق های حرارتی ایجاد گردد و باعث شود تا اقدام به تولید عایق های مدرن صورت پذیرد. این عایق ها به غیر از اینکه نواقص انواع سنتی خود را می پوشاند کارایی بسیار بالایی هم داشت.

سایر مقالات
اموزش اتصالات لوله پنج لایه | راهنمای کامل لوله کشی با لوله پنج لایه

عایق الاستومری به عنوان نسل جدیدی از عایق‌های حرارتی شناخته می شود که توانسته جایگاه بسیار محکمی در کل جهان برای خود ایجاد نماید. این عایق ها مزایای بسیاری داشته که باعث می شود تا ما بیشتر در انتخاب عایق توجه ویژه ای داشته باشیم.

مزایای عایق الاستومری

یکی از این برندهای معتبر که در این زمینه فعالیت دارد و این نوع عایق را تولید می نماید، و نمایندگی آن در دست بازرگانی کشیشی است، برند کافلکس می باشد. برای استعلام قیمت و خرید این عایق می توانید از بارگانی کشیشی کمک حاصل نمایید.

از مزایای استفاده عایق حرارتی می توان به این موارد اشاره داشت:

  • نصب آسان و سریع دارد.
  • هزینه نصب آن بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد.
  • نسبت به عایق‌های سنتی عمر مفید و بالایی دارد.
  • تعمیر و نگهداری آن آسان و راحت است.
  • از ایجاد بوی بد جلوگیری نماید.
  • عدم خوردگی زیر عایق به دلیل استفاده از مواد شیمیایی به جای طبیعی
  • محدوده کاری بالا نسبت به عایق‌های سنتی و رسانایی حرارتی بسیار پایین

این موارد نام برده شده باعث شد تا محبوبیت بسیاری پیدا نماید، به طوری که کارخانجاتی در جهان اقدام به تولید این نوع عایق نموده اند.

عایق K-Flex در اصل محصول کشور ایتالیا بوده و توسط گروه تولیدی K-Flex تولید گردید. این شرکت جزو اولین تولید کننده این نوع از عایق در کل دنیا می باشد و به عنوان رهبر جهانی عایق الاستومری در بازار جهانی شناخته شده می باشد.

این شرکت هم اکنون دارای 80 کارخانه و همچنین شرکت وابسته در دنیا بوده و هم اکنون هم در اقسا نقاط جهان دارای دفتر فروش می باشد.

سایر مقالات
شیر قطع و وصل دوسر روپیچ نیوپایپ | بررسی قیمت و خرید

در کشور ایران گروه تولیدی فالکس اقدام به تولید این نوع از عایق نموده و به عنوان برترین تولید کننده در این زمینه شناخته شده می باشد. همچنین محصولات خود را به سایر کشورها همچون: افغانستان، ترکیه، پاکستان و عراق صادر می نماید.

انواع عایق الاستومری

این نوع از عایق‌ به دو صورت لوله‌ای و رولی تولید خواهد شد. سایز عایق‌های لوله ای مطابق استاندارد لوله های مسی، پنج لایه و فولادی است و همچنین عایق های رولی در چندین ضخامت به منظور عایق کاری طراحی گردیده است.

البته این را هم اضافه کنیم هر دو این عایق ها بسته به شرایط محیطی می تواند با روکش های آلومنیومی تولید گردند.

 

عایق حرارتی کافلکس انعطاف پذیر است

تمامی محصولات تولید شده کافلکس انعطاف‌پذیر می باشند. این نمورد به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم عایق‌های الاستومری شناخته می شود. با کمک این ویژگی می توان آن عایق ها را به راحتی شکل داد و در مکان های مورد نظر خود نصب نمود.

از کاربردهای که با کمک این ویژگی به عایق حرارتی کالفکس می توان نسبت داد: سیستم‌های برودتی، سیستم‌های تهویه هوا و همچنین سوپرمارکت‌ها نیازمند عایقی می باشند که خاصیت انعطاف پذیری داشته و به آسانی نصب گردد.

دمای مناسب برای عایق های کافلکس

این عایق توانایی دارد تا 220 درجه فارنهایت تا 300 درجه فارنهایت را تحمل نماید. این عایق دارای پیوندهای پلیمری بوده و نمی تواند تا دماهای بالاتر را هم تحمل نماید.

البته این را هم متذکر شویم که هر چه دما بالا باشد باعث ی گردد این محصول به مرور تخریب شده و ازبین برود.

سایر مقالات
کم بودن فشار آب گرم پکیج | چگونه فشار آب گرم پکیج را بالا ببریم

در فرایند تخریب باعث سخت و سفت شدن محصول گردیده و قابلیت رسانایی حرارتی آن کاهش پیدا می کند.

به طور کلی در تخریب این عایق دو عامل زمان و حرارت به همدیگر وابسته می باشند. به عبارتی هر چه دما بالاتر یا زمان بیشتر باشد، عایق سریعتر سخت و سفت خواهد شد.

چرا عایق الاستومری را انتخاب نماییم؟

انتخاب این عایق به این علت است که در عین سبک بودن دارای حجم بسیاری هم می باشد، همین موضوع باعث شد تا عرضه آن به مناطقی که دوردست می باشند به هیچ عنوان به صرفه نباشد. چرا که  باعث می گردد بهای تمام شده محصول بیشتر از آنچه که باید باشد رود.

به همین جهت بوده که شرکت K-Flex تلاش کرد که در نقاط مختلف دنیا اقدام به تاسیس کارخانه های تولیدی و همچنین انبارهای مخصوصی برای محصولات خود ایجاد و داشته باشد. با این کارعلاوه بر کاهش بهای تمام شده محصول خود، از نیروی کار محلی هم استفاده می نماید.

قیمت عایق کافلکس

عایق های وارداتی به دلیل حجم بسیاری که دارند به هیچ عنوان خریداری آن ها به صرفه نبوده و قیمت تمام شده آن ها بسیار هنگفت خواهد بود. از این رو گروه تولیدی فالکس در کشور ما این وظیفه را بر عهده گرفته و عایق های تولید شده در این گروه بسیار با کیفیت تر و از قیمت مقرون به صرفه ای هم برخوردار می باشد.

البته توجه به اندازه ضخامت، سایز و نوع روکش هم می تواند روی قیمت تعیین شده عایق فالکس تاثیر بگذارد. عایق هایی که وارد می گردند اغلب ضخامت و سایز بالایی را داشته که مهندسان ساخت و نصابان عایق گاها پیش می آید خواستار ین نوع از عایق نباشند و به دنبال عایقی با ضخامت و سایز کم باشند. شما می توانید عایق فالکس را با سایز و ضخامت مورد نظر از بازرگانی کشیشی انتخاب و خریداری نمایید.

سایر مقالات
تاثیر لوله‌کشی ساختمان بر صرفه جویی در مصرف انرژی و منابع طبیعی

در صورت شبه می توانید با مشاوران ما در بازرگانی کشیشی ارتباط برقرار کرده و مشورت های لازم را پذیرا باشید.

در آخر

عایق های الاستومری به غیر از اینکه از انتقال و پراکندگی نابجای سرما و گرما جلوگیری می نماید، در فضاهایی که باید از نفوذ محلول آب و نمک جلوگیری گردد هم قابل ستفاده می باشد.

در صورت تمایل و انتخاب این محصول می توانید عایق کافلکس را با قیمتی مناسب از بازرگانی کشیشی خریداری و یا اینکه در صرت اینکه به دنبال مشور درباره این محصول هستید می توانید از مشاوران ما در زتارگانی کشیشی کمک بگیرید.

بازرگانی کشیشی نانو پلیمر یاس و نمایندگی اصلی پوشفیت نیوفلکس   و نمایندگی اصلی نیوپایپ را دارد و بهترین لوله نیوپایپ و لوله پلیکا و لوله پوشفیت را به متقاضیان عزیز ارائه می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات