لوله پلیران

برند لوله پلیران

در مقالات پیشین، در مورد برند پلی ران به‌تفصیل صحبت کردیم و احتمالاً به‌خوبی می‌دانید که پلی ران یکی از بهترین برندهایی است که در حیطه تولید لوله و اتصالات فعالیت دارد. ویژگی‌های بسیار مثبت و فوق‌العاده‌ی پلی ران باعث شده است که یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین برندهای موجود در بازار باشد.

اما هیچ می‌دانستید که لوله پلی ران چه مزیت‌هایی دارد؟ می‌دانید که در کجا از این لوله‌ها استفاده می‌شود؟ در مورد انواع و اقسام لوله‌های پلی ران چیزی شنیده‌اید؟

در این مقاله تصمیم داریم در مورد مزایا و انواع لوله‌های پلی ران صحبت کنیم. درصورتی‌که این مطلب برایتان جذابیت دارد، به اسکرول کردن این متن ادامه دهید.

لوله پلی‌اتیلن پلیران

شاید یکی از معروف‌ترین محصولات پلی ران، لوله‌های پلی‌اتیلن آن است. استفاده از پلی‌اتیلن در ساختار لوله‌ها باعث می‌شود که مقاومت خیلی خوبی پیدا کنند و در برابر ضربه و خوردگی مقاوم باشند.

بیشتر مورد کاربرد لوله پلی‌اتیلن پلی ران به آبیاری و صنایع کشاورزی برمی‌گردد. چراکه بسیار لازم و ضروری است که آب استفاده‌شده در این صنایع، سالم باشد. لوله‌های پلی‌اتیلن تضمین خواهند کرد که آب انتقال داده‌شده، از هر نظر کیفیت و سلامت موردنظر را داشته باشد.

لوله خرطومی پلیران

لوله خرطومی پلی ران یکی دیگر از محصولات پرطرفدار پلی ران است که مصارف بسیار بالایی دارد. از این لوله‌ها برای آبیاری و کشاورزی استفاده‌های زیادی می‌شود. اما اجازه بدهید به‌صورت خلاصه در مورد مزایای لوله خرطومی پلی ران صحبت کنیم.

مزایای لوله خرطومی پلیران

اول‌ازهمه باید بدانید که اگر شرایط شما به نحوی نبود که بتوانید از لوله‌های فلکسیبل استفاده کنید، لوله خرطومی می‌تواند جایگزین بسیار بهتر و به‌صرفه‌تری باشد. قیمت این نوع لوله‌ها چندان بالا نیست و انعطاف‌پذیری خیلی خوبی دارند.
از دیگر ویژگی‌ها و مزایای مثبت لوله خرطومی می‌توان به این نکته اشاره کرد که مقاومت خوبی در برابر رطوبت و گردوخاک دارد. به این معنی که امکان آلودگی آب وجود ندارد. این نکته‌ای است که بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. به‌خصوص هنگامی‌که بحث آب آشامیدنی در میان باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های فوق‌العاده لوله خرطومی پلی ران، این است که به‌سادگی در برابر نور و حرارت آفتاب دچار آسیب نمی‌شود. به همین دلیل استفاده از لوله خرطومی در مناطق گرمسیری یا جایی که به‌طور مستقیم زیر نور آفتاب است، توصیه می‌شود.

همان‌طور که احتمالاً خودتان نیز می‌دانید، لوله‌های خرطومی انعطاف‌پذیری خیلی خوبی دارند و به‌سادگی خم می‌شوند. به همین دلیل است که نصب آسانی دارند و نیازی به ابزارهای مخصوص برای نصب آن‌ها نخواهید داشت.

انعطاف‌پذیری لوله خرطومی تنها در خم و راست کردن آن خلاصه نمی‌شود. بلکه در برابر شرایط جوی مختلف نیز انعطاف‌پذیر خواهد بود. به این معنی که به‌سادگی می‌توانید از اندر مناطق سردسیر و گرمسیر استفاده کنید. زیر باد و باران و دیگر شرایط جوی نیز آسیبی نخواهد دید.

از دیگر نکات مهمی که در مورد لوله خرطومی وجود دارد این است که این لوله‌ها سایزبندی‌های متفاوتی دارند. اول‌ازهمه باید بدانید که این لوله‌ها در قالب حلقه‌های ۲۵ و ۵۰ متری عرضه می‌شوند. اما حلقه‌های ۵۰ متری، سایزی برابر با ۲۰ و ۲۵ دارند.

حلقه‌های ۲۵ متری نیز سایزی برابر با ۳۲ خواهند داشت.

بسته به کاربردی که از لوله خرطومی پلی ران انتظار دارید، می‌توانید یکی از انواع سایزهای آن را انتخاب نمایید.

انواع لوله خرطومی

بیشتر مواقع این لوله‌ها در دو نوع تولید و عرضه می‌شوند:

• لوله‌های خرطومی معمولی

• لوله‌های خرطومی ضد حریق و خود اطفاء

اما نوع لوله‌های خرطومی را می‌توان از رنگ آن‌ها شناسایی کرد. به‌عنوان‌مثال، رنگ لوله‌های معمولی خرطومی مشکی است اما لوله‌های خود اطفاء خرطومی، رنگی طوسی دارند.

اما سایزهای لوله‌های خرطومی معمولی پلی ران، از ۲۵ شروع‌شده و تا ۵۰ میلی‌متری نیز ادامه خواهد داشت.

لوله‌های خود اطفاء پلی ران نیز در سایزهای ۲۰، ۲۵، ۳۲ و ۵۰ عرضه می‌شوند.

یادمان نرود که اساساً لوله‌های خرطومی پلی ران بیشترین کاربرد خود را در سیستم‌های برق‌کشی ساختمان‌ها دارند. در حقیقت هیچ موردی بهتر از لوله خرطومی برای ایمنی سیستم برق‌کشی وجود ندارد. این لوله‌ها به خاطر ویژگی ضد حریق بودن خود، می‌توانند بهترین گزینه‌ی ممکن برای استفاده در برق‌کشی باشند.

به‌طورکلی باید بگوییم که لوله‌های پوش فیت، لوله‌های پلی‌اتیلن ولوله‌های خرطومی از بهترین و رایج‌ترین محصولات پلی راندر ساخت لوله هستند. داشتن این حجم از ویژگی‌های مثبت باعث شده است که دیگر کمتر کسی، به محصولات دیگر برندها نیاز داشته باشد.

قیمت لوله پلیران

اما حالا که در مورد ویژگی‌های مثبت فراوان لوله پلی ران صحبت کردیم، باید به قیمت لوله پلی ران نیز اشاره‌کنیم. همان‌طور که در طول این متن بارها عنوان کردیم، لوله پلی ران انواع و اقسام متفاوتی دارند. همین تنوع باعث شده است که نتوان قیمت مشخص و واحدی برای لوله‌های پلی راندر نظر گرفت.

شما بسته به نیازی که دارید، می‌توانید یکی از انواع لوله‌های پلی ران را انتخاب کنید. این نوع کاربرد لوله، ممکن است در قیمت آن نیز تأثیرگذار باشد.

هم‌چنین نباید فراموش کرد که سایز لوله و جنس ساختار آن نیز باعث تفاوت قیمت می‌شود.

اما به‌طورکلی می‌توان چنین گفت که لوله‌های پوش فیت پلی ران، به خاطر کیفیت فوق‌العاده‌ای که دارند از دیگر لوله‌های این برند گران‌تر می‌باشند.

در انتها باید اشاره‌کنیم که مزایا و منافع لوله‌های پلی راندر یک مقاله کوتاه جا نخواهد شد. درصورتی‌که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این برند و محصولات آن به دست آورید، همکاران ما در وب‌سایت کشیشی آماده پاسخ‌گویی به تمام سؤالات شما در این زمینه می‌باشند. کافی است با شماره‌های مندرج در وب‌سایت تماس بگیرید.

درنهایت امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

بازرگانی کشیشی ، تهیه و فروش محصولات و لوازم تاسیسات مکانیکی و ساختمانی برند "لوله پلیران"

کاتالوگ فنی لوله های پلیراندانلود کاتالوگ لیست قیمت لوله های پلیران