بهترین پمپ آب خانگی یک اسب + نصب و راه اندازی

بهترین پمپ آب خانگی یک اسب

بهترین پمپ آب خانگی یک اسب

بهترین پمپ آب خانگی یک اسب یک دستگاه الکترومکانیکی است که با استفاده از انرژی برق، آب را از منبع به محل مورد نظر انتقال می دهد. پمپ آب خانگی یک اسب برای تأمین آب ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی که دارای شیرآلات و لوله کشی هستند، استفاده می شود. پمپ آب خانگی یک اسب می تواند فشار و جریان آب را در ساختمان افزایش دهد و به حل مشکلات ناشی از کمبود یا نوسان آب کمک کند.

برای انتخاب بهترین پمپ آب خانگی یک اسب، باید به چند عامل مؤثر توجه کرد. این عوامل عبارتند از:

 • توان: توان پمپ بر حسب وات (W) یا اسب بخار (HP) اندازه گیری می شود و نشان دهنده قدرت و سرعت پمپ است. هر چه توان پمپ بالاتر باشد، پمپ قادر به جابجایی بیشتر آب در واحد زمان خواهد بود. برای ساختمان های با تعداد واحدهای بالا، پمپ های با توان بالاتر مناسب تر هستند.
 • دبی: دبی پمپ بر حسب لیتر در دقیقه (L/min) یا متر مکعب در ساعت (m3/h) اندازه گیری می شود و نشان دهنده حجم آبی است که پمپ در واحد زمان می تواند جابجایی کند. هر چه دبی پمپ بالاتر باشد، پمپ قادر به تأمین آب برای شیرآلات بیشتر در یک زمان خواهد بود. برای ساختمان های با مصرف آب بالا، پمپ های با دبی بالاتر مناسب تر هستند.
 • هد: هد پمپ بر حسب متر (m) یا فوت (ft) اندازه گیری می شود و نشان دهنده فشار آب خروجی از پمپ است. هر چه هد پمپ بالاتر باشد، پمپ قادر به افزایش فشار آب در ارتفاعات بالاتر خواهد بود. برای ساختمان های با طبقات بالا، پمپ های با هد بالاتر مناسب تر هستند.
 • کيفيت: کيفيت پمپ به عواملي مانند جنس و نوع بدنه، پروانه، شافت، رولبرينگ، سيل، الكتروموتور و كابل كشي پمپ بستگي دارد. پمپ هايي كه داراي جنس و قطعات با كيفيت و استحكام بالا هستند، عملكرد بهتر، صداي كمتر و طول عمر بيشتري خواهند داشت. برای ساختمان های با استفاده مداوم از پمپ، پمپ های با کیفیت بالاتر مناسب تر هستند.
 • قطعات: قطعات پمپ شامل تجهیزات و لوازم جانبی مانند سوئیچ فشار، محافظ حرارتی، فیلتر آب، گیربکس، تانک آب، شیر برقی و شیر دستی است. قطعات پمپ می توانند نقش مهمی در کارایی، ایمنی و کنترل پمپ داشته باشند. برای ساختمان های با نیاز به تنظیم و نظارت بر پمپ، پمپ های با قطعات کامل و مطمئن مناسب تر هستند.
 • قابليت تعمير و نگهداري: قابليت تعمير و نگهداري پمپ به راحتي و امكان دسترسي به قطعات يدكي و خدمات پس از فروش پمپ بستگي دارد. پمپ هايي كه داراي قابليت تعمير و نگهداري آسان و گارانتي و خدمات پس از فروش مناسب هستند، در صورت بروز خرابي يا اختلال در عملكرد پمپ، مشكل را سريع تر و كم هزينه تر حل خواهند كرد. برای ساختمان های با اهمیت بالای آب، پمپ های با قابلیت تعمیر و نگهداری مناسب تر هستند.
 • قيمت: قيمت پمپ به عوامل مختلفي مانند برند، مدل، توان، دبی، هد، کیفیت، قطعات و گارانتی پمپ بستگی دارد. پمپ های با قیمت بالاتر معمولاً دارای ویژگی های بهتر و عملکرد بالاتر هستند. اما باید به نسبت قیمت و کارایی پمپ توجه کرد. برای ساختمان های با بودجه محدود، پمپ های با قیمت مناسب تر هستند.
سایر مقالات
پمپ های خطی و نکات مهم مرتبط با آنها

پمپ آب خانگی یک اسب

چندین برند و مدل از پمپ آب خانگی یک اسب در بازار ایران وجود دارد که می توانند گزینه های مناسبی باشند. در اینجا به معرفی سه نوع از آنها خواهیم پرداخت:

 • پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی پدرولا ایتالیا Pedrollo CPM158: این پمپ یک نوع پمپ آب خانگی چند استیج (Multistage) است که دارای چهار استیج (Stage) است. این پروانه به صورت چین خورده (Impeller) است که دارای بدنه چدن، پروانه برنج، شافت استنلس استیل، رولبرینگ SKF، سیل مکانیکی و الکتروموتور ایتالیایی با محافظ حرارتی است. این پمپ دارای توان 750 وات (1 اسب)، دبی 120 لیتر در دقیقه (7.2 متر مکعب در ساعت) و هد 40 متر است. این پمپ مناسب برای ساختمان های 4 تا 6 طبقه با حداکثر 12 واحد است. این پمپ عملکرد کم صدا و طول عمر بالا دارد و دارای گارانتی 18 ماهه است. قیمت این پمپ در بازار حدود 3 میلیون تومان است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این پمپ، می توانید روی [این لینک] کلیک کنید.
 • پمپ آب خانگی یک اسب جتی البرزمخزن: این پمپ یک نوع پمپ آب خانگی جت (Jet) است که دارای دو بخش پمپ و اجکتور (Ejector) است. این پمپ دارای بدنه فولاد ضد زنگ، پروانه نورد سرد، شافت استنلس استیل، رولبرینگ NSK، سیل مکانیکی و الکتروموتور ترک با محافظ حرارتی است. این پمپ دارای توان 750 وات (1 اسب)، دبی 90 لیتر در دقیقه (5.4 متر مکعب در ساعت) و هد 50 متر است. این پمپ مناسب برای ساختمان های 4 تا 7 طبقه با حداکثر 16 واحد است. این پمپ قابلیت تحمل فشار بالا، راندمان خوب و قطعات با کیفیت دارد و دارای گارانتی 24 ماهه است. قیمت این پمپ در بازار حدود 3.5 میلیون تومان است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این پمپ، می توانید روی [این لینک] کلیک کنید.
 • پمپ آب خانگی یک اسب لورا Lowara JET1000: این پمپ یک نوع پمپ آب خانگی جت (Jet) است که دارای دو بخش پمپ و اجکتور (Ejector) است. این پمپ دارای بدنه استنلس استیل، پروانه نورد سرد، شافت استنلس استیل، رولبرینگ FAG، سيل كراميكي و الكتروموتور آلماني با محافظ حرارتي و سوئيچ فشار است. اين پمپ داراي توان 750 وات (1 اسب)، دبي 80 ليتر در دقيقه (4.8 متر مكعب در ساعت) و هد 55 متر است. اين پمپ مناسب براي ساختمان هاي 3 تا 5 طبقه با حداكثر 10 واحد است. اين پمپ داراي بدنه استنلس استيل، محافظ حرارتي، سوئيچ فشار و كاربري آسان است و داراي گارانتي 36 ماهه است. قيمت اين پمپ در بازار حدود 4 ميليون تومان است. براي مشاهده جزئيات بيشتر در مورد اين پمپ، مي توانيد روي [این لینک] کلیک کنید.
سایر مقالات
نیوپایپ : معرفی محصولات لوله و اتصالات پنج لایه

برای نصب و راه اندازی پمپ آب خانگی یک اسب، باید به چند نکته و راهنمایی توجه کرد. این نکات و راهنمایی ها عبارتند از:

 • انتخاب محل مناسب برای نصب پمپ: پمپ باید در محلی خشک، تهویه شده، دسترسی آسان و دور از منابع حرارتی و الکتریکی نصب شود. پمپ باید روی یک سطح صاف، محکم و ضد لرزش قرار گیرد. پمپ باید به صورت افقی و با رعایت جهت گردش آب نصب شود. پمپ باید به زمین (Ground) متصل شود.
 • اتصال لوله ها به پمپ: لوله های ورودی و خروجی آب باید با قطر مناسب و با جنس مقاوم در برابر فشار، حرارت و خوردگی انتخاب شوند. لوله ها باید با استفاده از شیرآلات، فلنج ها، آب بندها و سایر لوازم جانبی به پمپ متصل شوند. لوله ها باید به صورت صاف، بدون چین خوردگی، تنگ شدگی و فشار زیاد روی پمپ قرار گیرند. لوله ها باید با استفاده از سوپورت ها، کلمپ ها و سایر وسایل نگهدارنده به صورت مناسب حمایت شوند.
 • اتصال کابل کشی و الکتروموتور به پمپ: کابل کشی و الکتروموتور باید با توجه به نوع و توان پمپ و با رعایت استانداردهای الکتریکی انجام شود. کابل کشی باید با قطر مناسب و با جنس مقاوم در برابر حرارت، رطوبت و خوردگی انتخاب شود. کابل کشی باید با استفاده از کانال ها، داکت ها، سینی ها و سایر لوازم جانبی به صورت منظم، ایمن و دور از منابع حرارتی و الکتریکی قرار گیرد. الکتروموتور باید با توجه به جهت چرخش پروانه پمپ تنظیم شود. الکتروموتور باید به صورت صحیح به سیستم تغذیه (Power Supply)، سوئیچ فشار (Pressure Switch)، محافظ حرارت (Thermal Protector)، ترموستات (Thermostat) و سایر تجهیزات کنترلی و حفاظتی متصل شود.
سایر مقالات
برای خرید پکیج به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بهترین پمپ آب خانگی

 • راه اندازی و تنظیم پمپ: پمپ باید قبل از راه اندازی با آب پر شود و هوا از آن خارج شود. پمپ باید با رعایت دستورالعمل های فنی و ایمنی راه اندازی شود. پمپ باید با توجه به نوع و مشخصات ساختمان، میزان مصرف آب، تعداد شیرآلات و فشار آب مورد نیاز تنظیم شود. پمپ باید به صورت منظم و متناسب با شرایط عملکرد بررسی، تعمیر و نگهداری شود.

با رعایت این نکات و راهنمایی ها، می توانید پمپ آب خانگی یک اسب را به صورت صحیح و کارآمد نصب و راه اندازی کنید.

خلاصه:

پمپ آب خانگی یک اسب یک دستگاه الکترومکانیکی است که برای تأمین آب ساختمان ها استفاده می شود. برای انتخاب بهترین پمپ آب خانگی یک اسب، باید به عوامل مؤثر مانند توان، دبی، هد، کیفیت، قطعات، قابلیت تعمیر و نگهداری و قیمت پمپ توجه کرد. برخی از برندها و مدل های پرطرفدار و با کیفیت پمپ آب خانگی یک اسب عبارتند از: پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی پدرولا ایتالیا Pedrollo CPM158، پمپ آب خانگی یک اسب جتی البرزمخزن و پمپ آب خانگی یک اسب لورا Lowara JET1000. برای نصب و راه اندازی پمپ آب خانگی یک اسب، باید به نکات و راهنمای مربوط به انتخاب محل مناسب، اتصال لوله ها، کابل کشی و الکتروموتور و راه اندازی و تنظیم پمپ توجه کرد.

پمپ آب

 

نیوپایپ یک نام معتبر در صنعت لوله و اتصالات پنج لایه است که با استفاده از دانش و تکنولوژی پیشرفته، محصولات با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای روز را برای انواع کاربردهای تاسیساتی عرضه می کند. لوله های نیوپایپ دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آن ها را از سایر محصولات مشابه متفاوت می سازند. این ویژگی ها شامل:

 • عدم خوردگی، رسوب گیری، نفوذ اکسیژن و تاثیرات منفی دما و فشار
 • انبساط طولی کم و حذف نیاز به کمپانساتور در خطوط طولانی
 • قابلیت خمیده شدن و انعطاف پذیر بودن بدون نیاز به زانو و اتصالات زاویه دار
 • نصب و تعمیر آسان و سریع با استفاده از اتصالات پرسی و کوپلی
 • دارای گارانتی و ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش
سایر مقالات
چرا عایق الاستومری را انتخاب نماییم؟

لوله های نیو پایپ در ابعاد و ضخامت های متنوع تولید می شوند و برای استفاده در سامانه های مختلف مانند آب سرد و گرم، گرمایش از کف، تهویه مطبوع، سامانه های آتش نشانی و … مناسب هستند. شما می توانید با مشاهده سایت رسمی نمایندگی لوله نیوپایپ یا لینک دانلود لیست قیمت اتصالات نیوپایپ با جزئیات بیشتر درباره محصولات این شرکت اطلاع پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات