شیلنگ

شیلنگ آب لوله ای منعطف برای برداشت آب برای استفاده در جای دلخواه است. کیفیت شیلنگ با توجه به کیفیت مواد اولیه شیلنگ، فرمولاسیون شیلنگ و فرآیند تولید آن بدست می‌آید. در افزایش مقاومت شیلنگ در مقابل فشار کاری عوامل فرمولاسیون شیلنگ، ضخامت، جنس و نوع پیچش نخ داخل شیلنگ موثر هستند.

نخ شیلنگ:

نخ های شیلنگ به دو صورت حلقوی (Spiral) و بافت (Knitted) به دور لایه داخلی پیچیده می‌شوند که عامل تقویت شیلنگ هستند. لایه نخ دقیقا در وسط دو لایه شیلنگ قرار دارند تا تنش های خمشی و پیچشی را بتواند تحمل کند.

تست کیفیت شیلنگ:یک شیلنگ با کیفیت باید انواع تست ضخامت شیلنگ، قطر شیلنگ، فشار ترکیدگی شیلنگ، ازدیاد طول در نقطه پارگی شیلنگ، تست کشش شیلنگ و تست فرسودگی تسریع شده شیلنگ را بگذراند. ثبات در کیفیت شیلنگ شامل ثبات در اندازه دهانه، وزن، ضخامت، رنگ و فشار از ویژگی‌های یک شیلنگ با کیفیت است.

وزن شیلنگ:

با اینکه وزن بیشتر شیلنگ میتواند نمایانگر ضخامت بیشتر شیلنگ باشد، اما برخی تولید کنندگان برای کاهش قیمت تولید و رقابتی شدن قیمت تمام شده تولید شیلنگ، از کربنات کلسیم به جای رزین (بیشتر از حد مجاز) استفاده می‌کنند و این کار باعث سفت شدن و سنگین شدن شیلنگ و در نهایت کاهش عمر مفید شیلنگ می‌شود.

کاربرد شیلنگ ها در رنگ ها و ضخامت های مختلف و با وزن های مختلف بعنوان شلنگ خانگی و حیاطی، شلنگ فضای سبز و شلنگ باغبانی مورد استفاده قرار میگیرند.
توضیحات نور آفتاب میتواند موجب تغییر رنگ و یا پوسیدگی شیلنگ شود و بهتر است در فضایی با سایه بان قرار گیرد.
سایر مقالات
سیستم آبرسانی 5 لایه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات