شیلنگ

شیلنگ آب لوله ای منعطف برای برداشت آب برای استفاده در جای دلخواه است. کیفیت شیلنگ با توجه به کیفیت مواد اولیه شیلنگ، فرمولاسیون شیلنگ و فرآیند تولید آن بدست می‌آید. در افزایش مقاومت شیلنگ در مقابل فشار کاری عوامل فرمولاسیون شیلنگ، ضخامت، جنس و نوع پیچش نخ داخل شیلنگ موثر هستند.

نخ شیلنگ:

نخ های شیلنگ به دو صورت حلقوی (Spiral) و بافت (Knitted) به دور لایه داخلی پیچیده می‌شوند که عامل تقویت شیلنگ هستند. لایه نخ دقیقا در وسط دو لایه شیلنگ قرار دارند تا تنش های خمشی و پیچشی را بتواند تحمل کند.

تست کیفیت شیلنگ:یک شیلنگ با کیفیت باید انواع تست ضخامت شیلنگ، قطر شیلنگ، فشار ترکیدگی شیلنگ، ازدیاد طول در نقطه پارگی شیلنگ، تست کشش شیلنگ و تست فرسودگی تسریع شده شیلنگ را بگذراند. ثبات در کیفیت شیلنگ شامل ثبات در اندازه دهانه، وزن، ضخامت، رنگ و فشار از ویژگی‌های یک شیلنگ با کیفیت است.

وزن شیلنگ:

با اینکه وزن بیشتر شیلنگ میتواند نمایانگر ضخامت بیشتر شیلنگ باشد، اما برخی تولید کنندگان برای کاهش قیمت تولید و رقابتی شدن قیمت تمام شده تولید شیلنگ، از کربنات کلسیم به جای رزین (بیشتر از حد مجاز) استفاده می‌کنند و این کار باعث سفت شدن و سنگین شدن شیلنگ و در نهایت کاهش عمر مفید شیلنگ می‌شود.

کاربرد شیلنگ ها در رنگ ها و ضخامت های مختلف و با وزن های مختلف بعنوان شلنگ خانگی و حیاطی، شلنگ فضای سبز و شلنگ باغبانی مورد استفاده قرار میگیرند.
توضیحات نور آفتاب میتواند موجب تغییر رنگ و یا پوسیدگی شیلنگ شود و بهتر است در فضایی با سایه بان قرار گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

برترین اجناس فاضلاب سال

بازرگانی کشیشی نماینده رسمی محصولات گیتی پسند و ارائه دهنده محصولات فاضلابی و پوشفیت نیوفلکس گیتی پسند و پوشفیت های پلی ران

برترین اجناس سرویس بهداشتی سال

بازرگانی کشیشی نماینده رسمی انواع محصولات سرویس بهداشتی میباشد که در تهییه و توضیع کالای های اساسی و تاسیساتی ساختمان در کنار شما میباشد

بهترین اجناس سال گازرسانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک…است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در