شیر هواگیری

در سیستم های گرمایشی به دلیل ایجاد تغییرات دما در سیستم و انواع واکنش های شیمیایی، مقداری گاز اضافی بوجود می آید که لازم است برای جلوگیری از جمع شدن این هوا در سیستم گرمایشی و بروز مشکلات (خوردگی در لوله، سوراخ شدن لوله، رسوب گرفتن در سیستم، ایجاد صدا، عدم انتقال صحیح دما و خرابی پمپ ها …) از شیر های هواگیری یا ایرونت مناسب استفاده نمود.

شیرهای هواگیری معمولا برای رادیاتورها به صورت درپوش همراه با ایرونت ارائه می شود.

در موتورخانه بر روی مخازن سیستم گرمایشی و بویلرها نیز نصب میگردد که برای تنظیم فشار و حرارت این مخازن و همچنین تنظیم میزان انرژی گرمایی کاربرد دارد.

شیر هواگیری بصورت دستی و اتوماتیک موجود میباشد.

نکات قابل توجه برای نصب:

لازم است شیر هواگیری یا ایرونت به صورت عمودی و در بالاترین موقعیت سیستم نظیر رایزرها، توزیع کننده ها، جدا کننده های هوا و یا سایر نقاطی که احتمال گیر کردن هوای اضافه سیستم در آنها بالاتر است نصب گردد.

کاربرد شیر هواگیری برای تخلیه هوای اضافه درون مخازن بسته به کار میرود. شیر هواگیری بیشتر در موتورخانه ها و پکیج ها و سیستم های گرمایشی کاربرد دارد.
توضیحات شیر هواگیری به صورت عمودی و در بالاترین موقعیت سیستم نظیر رایزرها، توزیع کننده ها، جدا کننده های هوا و یا سایر نقاطی که احتمال گیر کردن هوای اضافه سیستم در آنها بالاتر است نصب میگردد.
سایر مقالات
سختی گیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مغزى نیوپایپ

مغزى نیوپایپ | خرید و لیست قیمت

معرفی مغزى نیوپایپ مغزى نیوپایپ یکی از اجزای مهم و پرکاربرد در صنعت لوله‌کشی و تأسیسات ساختمان است. این قطعه با طراحی و ساختار منحصر